Tarcza rozrządowa kształtowa + powtarzacze

Tarcza rozrządowa kształtowa potrafiąca pokazać sygnały Rt1-Rt3.Tarcze posiadają widok nocny (oświetlone ramię, świecące się lampy z coronami) i trzystopniowy LOD: 2362/544/40 poly.

Skrypt tarczy zapewnia jej dwufunkcyjność.

Aby dana tarcza była tarczą sterującą (master) wystarczy nadać jej nazwę. W polu „tarcza sterująca” nie wpisujemy niczego (ma być „nic”).

Aby tarcza powtarzała sygnały mastera – w polu „tarcza sterująca” podajemy nazwę (uwaga na małe/wielkie litery) tarczy master.

Dla tarczy stojącej samotnie, bez powtarzaczy – nie potrzeba nawet nadawać nazwy.

Uwaga: zmiana wskazań odbywa się z menu „właściwości” w maszyniście, zmieniamy wskazania mastera i przypisane powtarzacze przyjmują to samo wskazanie.

UWAGA!!! W Geodecie tarcza będzie wskazywać zawsze Rt1, tak ma być. Aby zmienić sygnał, MUSIMY uruchomić Maszynistę, i dopiero w tym module wejść w opcje tarczy master (ctrl-prawy klik i pokaż właściwości). Dopiero tu zmieniamy wskazania.

Jeśli dana tarcza jest jako zależna – w oknie właściwości pokaże się odpowiednia informacja.

Dodatek SCENERY, nie działający na pociągi.


UWAGA!!! dodatek posiada poprawioną widoczność coron (zwiększona odległość, z której widać wskazanie, ponad TRS-owe 300m). Wymaga to dodatkowych wpisów w configu, które TRS2006 uznaje za błędne (czerwony wykrzyknik) – ale dodatek w grze działa BEZBŁĘDNIE!.

Został opublikowany osobny poradnik, w jaki sposób nauczyć CMP 2006, że „tak ma być”. Wymagana jest niewielka edycja pliku konfiguracyjnego samego CMP (nie dodatku). Sam poradnik znajduje się tu:

http://trainz.krb.com.pl/?patch-do-cmp-pozwalajacy-wgrac-nowe-wersje-semaforow,129

Oczywiście w 2009+ żadnych „urojonych błędów” nie ma.


Sposób konfiguracji i użycia – pismem obrazkowym:

Wstawiamy kilka tarcz, ten sam dodatek, określenie rodzaju tarczy: sterująca/sterowana następuje poprzez odpowiednią konfigurację dodatków. Oczywiście może być kilka tarcz sterujących (master) na mapie, rozróżniane są one po nazwie.

w Geodecie otwieramy okno właściwości każdego dodatku i odpowiednio go konfigurujemy. Jak widać na screenach, dołączyłem skróconą instrukcję obsługi bezpośrednio w menu dodatku 🙂

Dla tarczy, która ma być tarczą sterującą (master), podajemy tylko nazwę w odpowiednim polu, przy czym nazwa musi być niepowtarzalna w obrębie mapy. Pole konfiguracyjne „Tarcza sterująca” pozostawiamy bez zmian (ma być „brak”):

Dla tarcz, które mają być zależne od jakiegoś mastera, podajemy nazwę tarczy sterującej w odpowiednim polu. Ważne jest zachowanie małych/WIELKICH liter, dokładnie tak, jak nazwaliśmy tarczę master. Podanie nazwy dla samej tarczy zależnej nie jest obowiązkowe:

Uruchamiamy Maszynistę i odszukujemy nasze tarcze. Zmiana wskazań odbywa się z menu, więc trzymając wciśnięty klawisz CTRL, klikamy w tarczę prawym klawiszem myszy i wybieramy Pokaż szczegóły. Otwiera nam się okienko kontrolne. Klikając w kółko/kropę obok nazwy sygnału, powodujemy jego zmianę na tarczy sterującej, a za nią zmienią wskazania wszystkie tarcze przypisane do niej (mające w polu Tarcza sterująca nazwę tarczy master, którą akurat ustawiamy).

Jeśli przypadkiem (lub celowo) utrafiliśmy tarczę zależną, wówczas w oknie właściwości pokaże nam się stosowna informacja, a także dowiemy się, od którego mastera uzależniona jest akurat ta tarcza:


Kuid table:
kuid username
kuid:263713:8202 Tarcza rozrzadowa ksztaltowa
kuid:263713:8169 RB korona biala do RT

Pobierz / Download

Dodaj komentarz