Elementy systemu SHP

Paczka zawierająca elementy umożliwiające zbudowanie funkcjonalnego systemu SHP w grze. Oczywiście do pełni szczęścia niezbędne są także kompatybilne lokomotywy – działają z tym np. pojazdy ADHD. Całość bazuje na pomyśle SirM-a, ale z drobną – aczkolwiek istotną – różnicą: System SirM-a nie rozróżniał kierunku jazdy lokomotywy i w niektórych sytuacjach SHP włączało się także dla jazdy „pod prąd”, czyli w kierunku przeciwnym niż autor mapy sobie zamierzył 🙂

Moje dodatki posiadają skrypt rozróżniający kierunek jazdy, więc pojazdy nie będą reagowały na SHP dla przeciwnego kierunku ruchu. Oczywiście jest to ujęte w meshach – inicjator i deinicjator mają kształt strzałki a do elektromagnesu „uczepiona” jest widoczna tylko w geodecie strzałka, wskazujące kierunek działania.
W paczce są (podobnie jak w oryginale) trzy dodatki: sam elektromagnes SHP oraz dodatek „włączający” i”wyłączający” reakcję pojazdu na SHP, czyli inicjator i deinicjator. Wszystkie trzy funkcjonalnie stanowią całość i MUSZĄ być stosowane w zestawie, według następującej kolejności: Inicjator->Elektromagnes SHP->Deinicjator (patrząc w kierunku jazdy oczywiście). Prawidłowo ustawione, powodują przy przejechaniu obok elektromagnegu zapalenie w kabinie loka lampek SHP (światło ciągłe). I podobnie jak przy czuwaku, nie skasowanie powoduje włączenie buczka i w razie dalszego braku reakcji – hamowanie nagłe.
Rożnica między czuwakiem a SHP jest taka, że czuwak włącza się cyklicznie, a SHP – w miejscu ustawienia elektromagnesów. Czyli przed semaforami i tarczami ostrzegawczymi.

Elektromagnesy ustawia się na dwa sposoby:
– 200m przed sygnalizatorem – dla tarcz ostrzegawczych, przejazdowych i dla semaforów wjazdowych,
– na wysokości sygnalizatora – dla semaforów wyjazdowych (w obrębie stacji).
Nie byłbym sobą, gdybym nie popełnił ułatwiaczy 🙂 I tak, w paczce są dwa szablony do ustawiania elementów SHP – jeden dla wariantu „200m przed” i drugi „na wysokości sygnalizatora” Są to obiekty scenery, więc można je dowolnie obracać i podnosić.

Dodatki mają build 2.9, ale nie ma żadnej przeszkody, żeby zmienić im na 2.0 i używać nawet w przedpotopowym TRS2004 🙂

Username Kuid
SHP Inicjator kierunkowy kuid:263713:21100
SHP Deinicjator kierunkowy kuid:263713:21101
SHP Elektromagnes kierunkowy kuid:263713:21102
SHP Szablon do ustawiania 0m – przy semaforze kuid:263713:21103
SHP Szablon do ustawiania 200m – przed semaforem kuid:263713:21104

Pobierz / download

Dodaj komentarz